http://www.beylikduzuyuzmeokulu.com/wp-content/uploads/2022/01/WhatsApp-Image-2022-01-27-at-19.58.37-3.jpeg
http://www.beylikduzuyuzmeokulu.com/wp-content/uploads/2022/01/WhatsApp-Image-2022-01-27-at-19.58.36.jpeg

Özel Yüzme Dersi
Özel Yüzme Eğitimi

Yüzme Sporunda Stiller

-Serbest

-Sırtüstü

-Kelebek

-Kurbağalama

Serbest Stil: En hızlı yüzme şekli serbest stildir.En fazla tercih edilen stilde yine bu stildir.Görseli ve izlenmesi en renkli olan serbest stil hızlı olması açısından yarışmalarda en akılda kalıcı olması sebebiyle en çok tercih edilen stildir. Olimpiyatlarda 100 metre koşusu neyse yüzme yarışlarında da en gözde yarış 50 metre serbest stil yüzme yarışlarıdır.

Sırtüstü Stil: Diğer stillerde göğüs kafesi suyun içinde olduğu için suyun direnci ile göğüs kafesi sıkışmakta ve nefes alıp verme nispeten zor olmaktadır. Bu stilin tek avantajı nefes problemini nispeten daha fazla yaşamamamızdır. Uzun mesafe yüzdüğünüzde dinlenmek için genelde sırt üstü yatar ve dinlenmeye çalışırız. Bunun sebebi göğüs kafesimizi rahatlatmaktır.

Kelebek Stil: İki kolun ve ayakların aynı anda dolphin denilen kalçadan vuruş sistemiyle  oluşturulan bu yüzme stili görseli en güzel fakat bir o kadar zorluk derecesi çok olan bir stildir.

Kurbağalama Stili: Doğayı gözlemleyerek ve  taklit ederek gelişimini sürdüren insan oğlu olarak kurbağaları gözlemleyerek kurbağaların nasıl yüzdüğünü incelemiş ve ilk olarak kurbağalama stilinde yüzmeyi öğrenmiş sonrasında diğer stilleri geliştirmiştir. Kuvvet ve koordinasyon açışından en zor stil, kurbağalama stilidir.

Beylikdüzü yüzme okulu sporcuları ve kursiyerleri 8 yaşını tamamlamış olmaları kaydıyla  tüm yüzme stillerini öğrendikten sonra yarışmacı sporcu olabilmeleri için lisanslarını alıp 10 yaş itibariyle ulusal yarışlarda yarışmaya başlarlar. Tüm branşlarda olduğu gibi yüzme sporuna da erken yaşta başlamak çok önemlidir. Yüzme sporunu desteklemesi açısından çocuklarımıza 3 yaşından itibaren jimnastik derslerinin aldırılması ve vücudun esnek olması yüzme sporu için hatta tüm spor branşları için çok önemlidir.

Beylikdüzü yüzme okulu olarak İstanbul ‘un çeşitli semtlerinde  Bahçeşehir yüzme okulu  birimlerimizde ,Avcılar yüzme birimlerimizde, Büyükçekmece yüzme birimlerimizde ve Esenyurt yüzme birimlerimizde kiraladığımız  ve tahsis ettiğimiz yarı olimpik ve tam olimpik havuzlarda çocuklarımızın küçük yaşlardan itibaren yüzme eğitimi almalarını sağlıyoruz. Oryantasyonlarını ve eğitimlerini almış antrenörler tarafından çocuklar için yüzme dersleri verilmekte olup aynı zamanda yetişkin bayan yüzme ve yetişkin erkekler için temel  yüzme eğitimlerini grup dersleri şeklinde ve özel yüzme dersleri şeklinde sizlerin hizmetine sunmaktayız.

Yetişkin bayan  grup ve  Özel yüzme derslerinize tercihen bayan yüzme antrenörlerimiz eşlik etmekte olup erkek yetişkin yüzme eğitimlerimize bay ve bayan yüzme antrenörleri hizmet vermektedir.

Beylikdüzü yüzme özel dersleri site havuzlarında ,Beylikdüzü Spor kompleksi Olimpik havuzunda ve farklı lokasyonlardaki özel kolejlerin havuzlarında verilmektedir.

Özel Yüzme Kursları İstanbul Avrupa Yakası özel yüzme dersi Beylikdüzü, Avcılar, Büyükçekmece, Esenyurt ve Bahçeşehir yüzme kurslarımız sizlerin belirlediği gün ve saatlerde planlanarak uzman antrenörlerimiz tarafından yüzme eğitimi verilir. Özel yüzme dersleri için yüzme antrenörlerimiz hizmet vermektedir. Özel yüzme dersleri profesyonel eğiticiler tarafından verilmektedir.

Beylikdüzü Yüzme Okulu
Beylikdüzü Genç Olimpik Spor Kulübü; 2017 yılından itibaren Türkiye yüzme federasyonuna bağlı akredite bir kulüptür.

İletişim

Büyükşehir mah. Cumhuriyet Caddesi Şenemek Evler Sitesi No:21 A-E No: 18 Beylikdüzü İstanbul, Turkiye
0530 624 8898
0534 891 0108
0505 535 3938

Yüzme Okulu | © 2022 Tüm Hakları Saklıdır.

Yol Tarifi
Şimdi Ara
Whatsapp